Довідка про обласну організацію


Одеська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України функціонує з метою захисту прав та  свобод працівників освіти і науки, а також молоді, що навчається у  закладах вищої, фахової предвищої та професійно-технічної освіти Одеської області.

Наша організація – найбільша за чисельністю, найдієвіша в Одеській області та об’єднує 38773 працівників освіти і науки, 36112 студенти ЗВО, 2401 учень ЗПТО, 5274 непрацюючих пенсіонерів - всього 82560 членів Профспілки.

Одеська обласна організація Профспілки – це:

- 933 первинних профспілкових організацій  установ і закладів освіти;

- 14  профорганізацій працівників ВНЗ І-ІV рівнів акредитації;

- 7 профорганізацій студентів ВНЗ;

- 5 профорганізацій ЗПТО;

- 39 територіальних організацій Профспілки.

Керує роботою  комітет  обласної організації Профспілки та його президія.

Установчі документи, які регулюють діяльність організації:

  • Статут Профспілки працівників освіти і науки України,
  • Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»,
  • Угода між комітетом Одеської обласної організації Профспілки та Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації тощо.

На пульсі усіх актуальних подій

Члени обласної організації Профспілки мають нагоду регулярно брати участь у профспілкових культурно-масових заходах - фестивалях художньої самодіяльності, спортивних змаганнях обласного та всеукраїнського масштабів.

Студентські культурно-масові заходи проходять яскраво та незабутньо. З них – обласний фестиваль-конкурс художньої самодіяльності, конкурс краси «Леді Досконалість», фестиваль «Студентська маївка", КВК, «Брейн-ринг» та інші. В 2013 році започатковано проведення обласної школи студентського профспілкового лідера.

Щороку в обласній організації Профспілки проходять конкурси стану умов і охорони праці в навчальних закладах області, на кращу організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей освітян, започатковано конкурси на кращого профспілкового лідера, на кращу профспілкову публікацію.

Обласний комітет Профспілки є співзасновником обласного фестивалю молодих спеціалістів «Педагогічна надія Одещини». Крім того, обком Профспілки фінансово заохочує фіналістів обласного етапу конкурсу «Учитель року», які є членами Профспілки. Організаційна і фінансова підтримка з боку профспілкових органів забезпечується  учасникам педагогічних конкурсів професійної майстерності: «Учитель року», «Вихователь року», «Класний керівник року» тощо.

В 2021 році започатковано Премію Одеської обласної організації Профспілки молодим ученим. Премія присуджується ученим віком 25-35 років, які є громадянами України, постійно проживають на території Одеської області та є членами Профспілки. Конкурсна комісія вивчає матеріали кандидатів та обирає з них трьох найкращих, які нагороджуються дипломами та сертифікатами на суму 18000, 20000 та 25000 грн. 

На  захисті соціально-економічних прав та інтересів

Правова служба комітету Одеської обласної організації Профспілки регулярно здійснює перевірки порушень прав працівників, за необхідності  направляє керівникам закладів подання щодо виявлених порушень. Правова допомога надається членам Профспілки телефоном, через письмові звернення, через сайт обкому Профспілки, а також на особистому прийомі. При потребі вдавалися до більш активних дій, виводили спілчан на мітинги та акції протесту.

На нашому контролі - своєчасна та повна виплата стипендій студентам, забезпечення гідних умов проживання у гуртожитках. До Дня студента найкращі профспілкові активісти нагороджуються Почесними грамотами обкому Профспілки. Молодь, що навчається у вишах Одещини, отримує премії та матеріальну допомогу.

Складовою профспілкової роботи є турбота про ветеранів та непрацюючих пенсіонерів – це не тільки свята, це – надання матеріальної допомоги, привітання з особистими ювілеями, волонтерський рух, сприяння у вирішенні побутових проблем, співпраця з радами ветеранів, організація зустрічей з молодими учителями.

Наша власність

Одеський будинок вчених є власністю Одеської обласної організації Профспілки, який в 2018 році урочисто відсвяткував своє 95-річчя.  Це пам’ятник архітектури національного значення, колишній палац відомого мецената – графа Михайла Михайловича Толстого.

Сьогодні в ньому працюють 15 наукових товариства і культурологічні об’єднання, проводяться міжнародні з’їзди, конференції, симпозіуми, урочисті зібрання до Дня працівників освіти, Дня науки, Дня студентів.

Вчені, науковці, вчителі мають можливість працювати в наукових секціях, клубах, які діють у Будинку вчених, проводити на безоплатній основі семінари та конференції.

Художні виставки, музичні концерти, гуманітарно-благодійні проекти також є невід’ємною частиною активної діяльності Будинку вчених.

Тут функціонують освітні курси англійської мови, дизайну інтер’єру, курси бухгалтерів, курси комп’ютерної підготовки за різноманітними напрямками, танцювальні, вокальні та ізостудії.

Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку «Знамя» розташований в курортному районі м. Одеси – на 16 станції Великого Фонтану за адресою: провулок Ліверпульський, 8.

Щороку в літній періоду в ньому оздоровлюються сотні дітей працівників освіти Одеси та області.

ДЗОВ «Знамя» нагороджений почесними грамотами Федерації профспілок України,  ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, управління у справах сім'ї та молоді Одеської облдержадміністрації.

Пильна увага приділяється добору якісного кадрового складу, до якого залучають досвідчених педагогів і студентів всіх факультетів Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського.

Для дітей тут організовується повноцінний відпочинок з багатою культурно-розважальною та спортивно-оздоровчою програмою. Відпочиваючим влаштовують екскурсії по Одесі з відвідуванням дельфінарію,  театрів, цирку. Особлива увага приділяється обдарованим дітям: виставки авторських робіт, малюнків, конкурси стилістів та візажистів, театральні та хореографічні постановки, спортивні змагання залишають в усіх відпочиваючих багато позитивних вражень. Як результат, діти повертаються з відпочинку здоровими та щасливими, знаходять собі багато нових друзів, розкривають власні таланти.

Наша організація – це високопрофесійні, компетентні профспілкові лідери

За період з 2010 по 2021 роки найвищими нагородами Федерації профспілок України та Профспілки працівників освіти і науки України нагороджені лідери та профактив територіальних та профспілкових організацій вищих навчальних закладів:

- нагрудними знаками ФПУ «Заслужений працівник профспілок України» - 2 особи, «Профспілкова відзнака» - 6 осіб;

- нагрудним знаком ЦК Профспілки «Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України» - 29 осіб.

Для забезпечення профспілкових органів кваліфікованими кадрами щоквартально проводяться семінари та навчання керівників територіальних, первинних організацій працівників та студентів, резерву та активу. На навчання запрошуються спеціалісти та фахівці управління Пенсійного фонду, обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності тощо.

Обміну досвідом профспілкової роботи сприяють засідання секції освіти та вищої школи, виїзні семінари голів районних, міських комітетів на базі територіальних організацій та за межами області.

Наша організація – це турбота про здоров'я і відпочинок членів Профспілки та їх дітей

В 2013 році Одеська обласна організація Профспілки  отримала Почесний знак Профспілки в номінації «За вагомий фінансовий внесок в оздоровлення дітей» за підсумками Всеукраїнського огляду на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей освітян у 2013 році.

Одеська обласна організація Профспілки уклала договори про співпрацю з санаторіями Одеської, Львівської, Рівненської областей, що дає можливість замовляти пільгові путівки на оздоровлення членів Профспілки.

Наша організація – це сприяння фізичному, культурному і духовному розвитку освітян

За організації та підтримки  профспілкових органів у закладах освіти і науки регулярно проводяться фестивалі-конкурси художньої самодіяльності серед працівників закладів освіти та студентів, спартакіади серед працівників освіти - членів Профспілки, обласні студентські ігри, які проводяться спільно з Одеським обласним управлінням Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

 © 2014 Профспілка працівників освіти і науки