«Педагогічна надія Біляївської громади — 2021»

 26.05.21


У фестивалі Педагогічна надія-2021 взяли участь 12 учасниць – молоді педагоги майже з усіх навчальних закладів Біляївської громади. Захід відбувся за ініціативи об’єднаної організації Профспілки та управління освіти Біляївської міської ради.

Конкурс складався з трьох змагань: “Школа (заклад освіти) майбутнього”, “Гімн професії” та “Світ моїх захоплень”. Гран-прі отримала вчителька початкових класів Біляївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Юлія Кудлай, але й 11 учасниць теж були прекрасні у своїй щирості, любові до професії, дітей та школи. Тож, як справедливо відзначили члени журі, вони отримали заслужені 12 перших місць.

Усього у школах громади 18 молодих вчительок та виховательок. Всього у конкурсі цього року брали участь 12 учасниць.

 

 

Це Юлія Кудлай (Біляївська школа №1, початкові класи), Катерина Миргородська (Біляївська школа №1, початкові класи), Вікторія Прохоренко (Біляївська школа №1, початкові класи), Діана Сердюк (Біляївська школа №2, педагог-організатор, вчителька музичного мистецтва), Єлизавета Гуменна (Майорівська школа, початкові класи), Вероніка Маркварт (Широкобалківська школа, початкові класи), Катерина Рашковська (Широкобалківська школа, вчителька фізики, хімії, біології), Олена Паніван (Широкобалківська школа, початкові класи), Олена Підмазко (дитсадок “Капітошка”, Біляївка), Ольга Круду (дитсадок „Веселка”, Біляївка), Катерина Шматко, (дитсадок “Веселка, Біляївка”), Наталія Чумак (дитсадок “Сонечко”, Мирне). 

У першому конкурсі “Школа майбутнього” учасниці мали представити, як вони бачать заклад освіти своїми очима та очима учнів.

Вчителька Діана Сердюк презентувала для конкурсу цікаве відео. Вона сама випускниця школи №2, де зараз працює. У ролику вона розповіла, що вже сьогодні школа дуже змінилася, але є ще багато мрій та побажань, які хочеться втілити у життя. 

Дуже якісне відео про Школу майбутнього зробила Юлія Кудлай, вчитель Біляївської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Юлія Олександрівна вважає, що школа – це обов’язково трикутник «вчителі-батьки-учень». Без активної участі батьків у вихованні дітей школа майбутнього не може існувати. Саме співпраця батьків та вчителів допоможуть виховати дитину. Учитель має бути і другом, і наставником, та не боятися вказати на недоліки у навчанні дитини. 

У конкурсі “Гімн професії вчителя” було дуже багато зворушливих моментів. Чимало молодих вчителів, які в цьому році взяли участь у фестивалі, – це представники вчительських династій та династій вихователів дитячих садочків. 

Мама Ольги Круду, яка працює вихователькою у біляївському дитсадку “Веселка”, розповіла, що її найкращий гімн професії – вибір доньки. Ольга обрала саме професію вихователя, прислухавшись до поклику серця. Коли вона повертається з роботи додому, то в неї горять очі від задоволення; із великим захопленням вона розповідає про своїх вихованців. Правильно обраний професійний шлях робить людину щасливою. 

Гімн професії – це подяка батьків вихованців, що виражається у простих словах: «ми вас цінуємо, ми вас любимо, ми вам вдячні». Цією думкою поділилася вчителька з Широкої Балки Вероніка Маркварт. Вона продемонструвала скріни з переписки з батьками. Виявляється, Viber-групи можуть бути не лише джерелом конфліктів та з’ясування стосунків, а й місцем взаємопідтримки, пошуку корисних рішень. 

Такі слова мотивують та надихають вчителів на роботу. Однією командою виступали вчительки з Широкої Балки Вероніка Маркварт, Катерина Рашковська, Олена Паніван. Більшість конкурсних номерів вони підготували разом, а також розповіли про різносторонній світ своїх захоплень. Це малювання картин, гарна випічка. 

 

 

Яскравим видався конкурс талантів. Попри те, що робота вчителя вимагає чимало часу та сил, молоді педагоги не забувають про хобі та дозвілля. Учасниці фестивалі пригощали присутніх у залі смаколиками власного виготування. Вразили торти та тістечка від Катерини Миргородської.  

Сімейним є хобі у виховательки Катерини Шматко, яка походить з родини педагогів. Вона представляє вже третє покоління, що працює в освіті. У вільний час родина любить збирати картини з пазлів, розмальовувати картини за номерами, а Катерина захоплюється ще й алмазною вишивкою. 

Єлизавета Гуменна, вчителька із Майорівської ЗОШ І-ІІІ ст., займається танцями. Заняття допомагає зняти стрес від роботи та перезавантажитись. 

Наталія Чумак, вихователь ЗДО «Сонечко», разом з родиною займається вирощуванням квітів. Це й хобі, й додатковий сімейний бізнес. 

Олена Підмазко, вихователь із ЗДО «Капітошка», робить світильники у вигляді троянд, любить танцювати, брати участь у різноманітних сценках.  

За учасниць конкурсу вболівали групи підтримки із колективів, керівники закладів та навіть родини.

Молодих вчительок привітав Біляївський міський голова Михайло Бухтіяров, який сказав, що занотовує всі побажання, та разом з молодими педагогами громада має спробувати здійснити хоча б частину задуманого. 

Заступник міського голови Надія Гончаренко сказала, що якими б сучасними не були заклади освіти, вирішальне слово за педагогами. Якщо є такі одержимі люди, які працюють з любов'ю та віддачею, то плани Біляївської громади обов’язково будуть виконуватися. Начальник міського управління освіти Людмила Кобзар підкреслила, що в руках цих педагогів майбутнє громади та майбутнє реформи освіти.

 

 

Гран-прі за результатами оцінювання усіх конкурсів дістався вчительці Біляївської ЗОШ №1 Юлії Кудлай.

 Усі конкурсанти отримали подарунки, квіти та подяки. 

Дякуємо учасницям за сміливість, творчість, креативність, за любов до обраної професії!

 

Лілія БОНДАРЕНКО, голова Біляївської об’єднаної організації Профспілки



© 2014 Профспілка працівників освіти і науки