Звітно-виборчій кампанії в Одеській обласній організації Профспілки дано старт

 22.03.19


Відповідно до норм Статуту Профспілки працівників освіти і науки України у 2019- 2020 роках спливає п’ятирічний термін повноважень виборних профспілкових органів організаційних ланок галузевої Профспілки, в тому числі Одеської обласної організації.

         21 березня 2019 року на ХІІ пленумі Одеського обласного комітету Профспілки було розглянуто питання «Про проведення звітно-виборчої кампанії 2019-2020 років в організаційних ланках Одеської обласної організації Профспілки та підготовку до ХХ звітно-виборної конференції Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України». У роботі пленуму взяли участь Антоніна Клименко, начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки, В’ячеслав Буратинський, голова Федерації профспілок Одеської області.  

          З доповіддю виступила голова обласної організації Ніна Дубовик, яка поінформувала членів обкому та запрошених про рішення VІІ пленуму  ЦК Профспілки від 14.03.2019 р. щодо початку звітів і виборів в організаційних ланках галузевої Профспілки. Вона наголосила, що одночасно з виборами профспілкових органів необхідно обрати  ревізійні та мандатні комісії профспілкових організацій, вибори повинні пройти в умовах широкої демократії та гласності, кандидатури на виборні посади всіх рівнів необхідно обговорювати в профспілкових організаціях.

Прийнята  постанова пленуму, згідно з якою відповідні звітно-виборні збори та конференції необхідно провести в такі терміни:

          - у профгрупах, факультетських організаціях закладів вищої освіти, профспілкових організаціях філій, первинних профспілкових організаціях закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, інших установ освіти протягом ІІ-ІV кварталів 2019 року.

          - у територіальних організаціях Профспілки, первинних профспілкових організаціях закладів вищої та професійно-технічної освіти протягом ІІІ-ІV кварталів 2019 року – І кварталу 2020 року.

         —  ХХ звітно-виборну конференцію Одеської обласної організації Профспілки в травні 2020 року.

         Профспілковим органам усіх рівнів рекомендовано  використати період підготовки і проведення звітів та виборів для підвищення мотивації профспілкового членства та організаційного зміцнення всіх ланок Профспілки. Необхідно забезпечити інформування спілчан про діяльність галузевої Профспілки, її організаційних ланок за звітній період, акцентуючи увагу на питаннях захисту трудових, соціально-економічних прав, гарантій працівників, молоді, яка навчається, організаційного зміцнення, забезпечення єдності, солідарних дій організаційних ланок, концентрації зусиль виборних органів усіх рівнів на формування позитивного іміджу Профспілки. 

             

         Після пленуму обласного комітету відбулося спільне розширене засідання секції вищої школи та секції освіти Одеського обкому Профспілки, на якому активно обговорювали питання соціально-економічного захисту прав працівників освіти в сфері нормування й оплати праці та шляхи їх подолання.

         Заступник голови обласної організації Любов Корнійчук проаналізувала стан фінансового забезпечення  закладів освіти Одеської області в 2019 році.

         Керівники секцій вищої освіти обкому Профспілки Тетяна Страхова та секції освіти обкому Профспілки Тетяна Панасюк окреслили проблеми в оплаті праці працівників різних типів закладів.

 Тетяна Страхова наголосила, що  Міністерство освіти і науки України фінансує видатки на оплату комунальних послуг лише на 35% від загальної потреби, не фінансуються видатки на хімічні реактиви, придбання навчальної літератури, комп’ютерної техніки, поточний ремонт навчальних аудиторій та лабораторій.

Недофінансовані статті витрат ЗВО змушені фінансувати із спецкоштів, яких в умовах різкого зростання цін і тарифів катастрофічно не вистачає. Під загрозою опинилася заробітна плата тих працівників, які отримують її за рахунок спецкоштів, надбавки за науковий ступінь і вчене звання, престижність педагогічної праці, матеріальна допомога в разі захворювання, оплата комунальних послуг.

 ЗВО, маючи певні повноваження, самостійно вирішували питання щодо встановлення кошторису з навчання студентів за контрактною формою. Наразі Міністерство освіти зробило заяву, що збільшать ці кошториси. Щороку держзамовлення зменшується, що призводить до скорочення штатів. Якщо збільшать вартість навчання за контрактною формою, ЗВО втратять багато студентів, оскільки населення не в змозі сплачувати великі суми. 

 Згідно з вимогами Профспілки науково-педагогічним працівникам ЗВО підвищено заробітну плату з 01 січня на 11%. Але викладачам коледжів, які знаходяться у складі ЗВО, заробітну плату на цей відсоток не підвищили.

         Представник ЦК Профспілки — начальник управління соціально-економічного захисту Антоніна Клименко поінформувала присутніх про дії галузевої Профспілки, спрямовані на збільшення фінансування освіти відповідно до норм Закону України «Про освіту», удосконалення формули розподілу освітньої субвенції тощо.

 

Служба зв’язків з громадськістю та

 ЗМІ обкому Профспілки© 2014 Профспілка працівників освіти і науки