Зростання зарплати: перспективи осені 2022-го та в 2023 році

 02.08.22


Розпочато колективні переговори між сторонами Генеральної угоди щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2023 рік. Про це повідомили у Федерації профспілок України.

Міністерство фінансів не вбачає можливості підвищення мінімальної заробітної плати та пропонує у 2023 р. залишити її в розмірі 6700 грн. Також запропоновано призупинити підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на сьогоднішньому рівні. Це пояснюють тим, що зростання зазначеного показника потребуватиме значних видатків із державного бюджету.

Учасники переговорів від профспілок запропонували встановити мінімальну заробітну плату з 1 січня 2023 року виходячи із визначених на 2022 рік її розмірів, збільшених щонайменше на рівень інфляції.

Сергій Романюк, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України, наголосив на необхідності підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС. Ця пропозиція була підтримана Юрієм Кузовим, генеральним директором директорату розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки України. Він поінформував, що міністерством готується проєкт рішення щодо підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у зв'язку із зростанням з 01.10.2022 р. мінімальної заробітної плати до 6700 грн з метою збереження існуючого співвідношення між посадовим окладом працівника І тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою на рівні 44,5%.

Чого очікувати в цьому році?

Мінекономіки розробило проект постанови КМУ «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Пропонують внести зміни до примітки 1 до додатка 1 до постанови № 1298 та встановити із 1 жовтня 2022 року посадовий оклад працівника 1-ого тарифного розряду за ЄТС на рівні 2982 грн, на основі якого рахують посадові оклади за ЄТС в бюджетній сфері.

Водночас для забезпечення диференціації зарплат працівників, які отримують зарплату на рівні мінімальної, у межах фонду оплати праці встановлювати доплати, надбавки, премії з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів роботи.

 

Джерело – Бухгалтер.UA© 2014 Профспілка працівників освіти і науки