Запропонованому проекту закону «Про освіту» сказали «Ні!» понад 640 тисяч освітян

 26.11.15


 

Наразі вся освітянська громадськість обговорює та стежить за процесом опрацьовування проекту закону Про освіту», який зареєстрований у Верховній Раді України 19 листопада 2015 року за № 3491. Галузева Профспілка тримається позиції, що цей законопроект подано на розгляд парламентарів із порушенням Регламенту Кабінету Міністрів України, без погодження з всеукраїнськими профспілками та їх об'єднаннями, а пропозиції від Профспілки та її територіальних організацій не були враховані в жодному із доопрацьованих варіантів. 

 

Норми нового закону «Про освіту» повинні базуватися на гарантіях, визначених статтею 53 Конституції України та враховувати Рекомендації ЮНЕСКО «Про становище вчителів», не можуть погіршувати зміст і обсяг прав освітян, що заборонено статтею 22 найвищого Закону. В частині фінансування освітньої галузі, гарантій в оплаті праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти, їхніх трудових відносин, сертифікації, робочого часу він не задовольняє інтереси освітян та обмежує їх права.
 Тому на VIII з’їзді Профспілки працівників освіти і науки України, який відбувся минулого тижня, делегати дали негативну оцінку законопроекту.

За ініціативою галузевої Профспілки по всій Україні був організований збір підписів на підтримку її пропозицій. Понад 640 тисяч працівників освіти та науки та студентів вищих навчальних закладів підтримали профспілкову позицію. З них 30945 підписів зібрано з Одеської області. Як повідомляє прес-служба Профспілки, на їх адресу продовжують надходити реєстри підписів та папки із підписами освітян.
 

Ці підписи були передані керівництву Міністерства освіти і науки України перед VIII з’їздом Профспілки, але поки що чіткої відповіді не отримано.

 
У зверненнях до голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич Профспілка вимагає не допустити прийняття законопроекту «Про освіту» № 3491, в якому:

- передбачено фінансування галузі в обсязі не менше 7 % ВВП,

- відсутні гарантії щодо рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти,

- погіршено їхні умови праці шляхом запровадження контрактів, сертифікації, конкурсів, подовженого робочого дня, збільшення наповнюваності класів і шкіл, оплати за підвищення педпрацівником кваліфікації,

- запропоновано норми про повернення коштів за навчання,

- відсутні норми про джерела виготовлення документів про освіту,

- звужено гарантії щодо забезпечення педагогічних працівників, зокрема сільської місцевості, житлово-комунальними послугами та інші, що звужують права освітян.

Будемо сподіватися, що влада почує освітянську спільноту!© 2014 Профспілка працівників освіти і науки