Вихователь не професія – це поклик серця

 01.04.19


 

За ініціативою Балтського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, завдяки тісній співпраці та підтримці відділу освіти Балтської об’єднаної територіальної громади, з метою сприяння підвищенню престижності праці вихователів закладів дошкільної освіти, їхньої ролі в розвитку й вихованні дітей дошкільного віку, самореалізації та розкриттю творчого потенціалу нещодавно під девізом «Вихователь не професія – це поклик серця» відбувся конкурс професійної майстерності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Балтської ОТГ. У конкурсі взяли участь 5 вихователів сільських ЗДО. Конкурсантів та членів журі гостинно приймав дитячий дошкільний заклад № 3 «Оленка» м. Балти.

Зі словами привітань до учасників творчого змагання звернувся начальник відділу освіти Петро Кулик.

Конкурсна програма дала можливість продемонструвати кращі професійні якості, реалізувати найсміливіші творчі плани та задумки вихователів із використанням різних інноваційних підходів до виховання і навчання дітей.

Довести, що вибір професії не був випадковим, а професія вихователя є найкращою, учасниці змогли в конкурсі «Гімн професії». Кожна з конкурсанток творчо підійшла до розкриття цієї теми. Прозвучали авторські вірші, пісні. Впевненості в собі та допомогу в інсценізаціях учасникам забезпечували групи підтримки з їхніх колективів.

         Найбільш яскравими та креативними були виступи Незнайко Катерини та Височанської Лариси.

         Конкурс «Моє заняття» з демонстрацією відеоролика фрагменту заняття з дітьми показав усім присутнім найсучасніші методи, прийоми, форми роботи з дітьми, які застосовують конкурсантки у своїй роботі. Найбільш цікавим було заняття Кіщук Юлії.

        Цікаво пройшов також конкурс-презентація авторської дидактичної гри. Ігри вражали оригінальним та нестандартним підходом, врахуванням вікових особливостей дітей, різноманітністю матеріалів, з яких були виготовлені, та багатофункціональністю їх використання. Найбільше зацікавили присутніх дидактичні доробки Височанської Лариси, Незнайко Катерини.

     Особливо вразили учасниці своїми захопленнями, які вони продемонстрували в конкурсі «Світ моїх захоплень». Тут і цікава подорож по західній Україні, і створення картин з підручного матеріалу (макаронні вироби), і виготовлення квітів з паперу та стрічок, випічка. Саме в цьому змаганні було найважче визначити найсильнішу конкурсантку! Але найбільше членів журі та всіх присутніх вразила Кіщук Юлія своїм авторським віршем, який прозвучав як гімн професії вихователя: «Виховую діток, навчаю добру, найкраще, що маю, в серденька кладу!»

        Конкурс закінчився, настав час підбиття підсумків і вручення нагород. Нелегко було членам журі визначити найсильнішого серед достойних претендентів… Та все ж після підрахунків оцінок за всіма конкурсами журі оголосило переможницю. Нею стала Незнайко Катерина (Гольмянський ЗДО). Наступну сходинку виховательського Олімпу посіли Кіщук Юлія (Саражинський ЗДО) та Височанська Лариса (Миронівський ЗДО), третє місце заслужено отримали Петрук Ольга (Бендзарівський ЗДО) і Талдаєва Антоніна (Переймський ЗДО). 

Переможниця та призери конкурсу були нагороджені грамотами, квітами та сертифікатами відділу освіти на отримання премій: І місце — в розмірі 70% посадового окладу, ІІ місце — 50%, ІІІ місце — 40% посадового окладу.

         Організатори та учасники конкурсу висловлюють щиру вдячність колективу ДНЗ № 3 «Оленка» під керівництвом Кочергіної Олени Аркадіївни, які забезпечили всім конкурсантам та присутнім комфортний, теплий прийом та організаційну підтримку в проведенні даного заходу.

 

Людмила БЕРЕЗОВСЬКА,

голова Балтського районної організації

Профспілки працівників освіти і науки України© 2014 Профспілка працівників освіти і науки