Відпустка без збереження заробітної плати входить до стажу роботи: роз’яснення Держпраці

 24.01.23


Державна служба України з питань праці роз’яснює, що входить до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку відповідно до ст. 9 Закону України «Про відпустки». 

Це періоди, коли:

  • працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи;
  • працівнику не виплачувалася заробітна плата у зв’язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати, передбаченій статтями 25, 26 Закону України «Про відпустки».

Згідно зі ст. 26 вищезазначеного Закону, тривалість відпусток без збереження заробітної плати, наданих за угодою сторін, має становити не більш ніж 15 календарних днів на рік. Проте в умовах Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» впродовж воєнного стану роботодавець може на прохання працівника надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку. Це означає, що відпустка без збереження заробітної плати, яка надається впродовж дії воєнного стану, включається до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку.

Джерело – Центральний регіон інспекційної діяльності у Дніпропетровській області© 2014 Профспілка працівників освіти і науки