УІІІ пленум обкому Профспілки

 30.10.17


26 жовтня 2017 року відбувся УІІІ пленум обкому Профспілки. Основне питання, яке було внесено на розгляд пленуму, — «Про стан колективно-договірного регулювання трудових, соціально-економічних відносин у вищих навчальних закладах Одеського регіону». З доповіддю з даного питання виступив заступник голови обкому Профспілки Ігор Щедров, який відзначив, що обласний комітет Профспілки і профспілкові комітети ВНЗ реалізують свої основні статутні цілі та завдання щодо захисту трудових, соціально — економічних прав та інтересів працівників вищих навчальних закладів у першу чергу через механізм соціального партнерства, який  складається  з Галузевої угоди, Угоди між Департаментом освіти і науки Одеської ОДА та Одеським обласним комітетом Профспілки на 2016-2020 роки, колективних договорів вищих навчальних закладів, які  є вагомими мотиваційними факторами перебування працівників у Профспілці.

       Профспілкові комітети, вважаючи соціальний діалог пріоритетним напрямом діяльності Профспілки щодо створення належних умов праці, підвищення престижу та соціального статусу педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників, наближення якості освіти та життєвого рівня освітян до європейських стандартів, виступали ініціаторами проведення переговорів та укладання колективних договорів. 

У зв’язку з прийняттям Галузевої, обласної угод на 2016 — 2020 роки обком Профспілки рекомендував забезпечити відповідно  до їх положень укладання колективних договорів.     

        Колективні договори укладено в усіх вищих навчальних закладах на терміни 2017-2020 роки та зареєстровано в місцевих органах державної виконавчої влади м. Одеси й Одеської області, крім колективного договору Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова. Колдоговірним процесом охоплено 14209 працівників.  

У доповіді та виступах членів обкому Профспілки проаналізовано зміст положень колдоговорів та стан їх виконання, окреслені першочергові  завдання, спрямовані  на забезпечення соціально-економічного захисту прав працівників у сучасних умовах шляхом колективно-договірного регулювання трудових відносин.

Прийнята відповідна постанова.

 

 

  

      © 2014 Профспілка працівників освіти і науки