Про пенсію за вислугу років для педагогічних працівників

 22.12.14


Відповідно до пункту “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення ” право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи не менше як 25 років за переліком, що затверджує Кабінет Міністрів України незалежно від віку.     

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. № 909 (зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року № 1436) затверджено Перелік закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту й посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. У розділі І цього Переліку зазначено заклади й установи освіти та посади, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.

      Пенсія за вислугу років призначається лише за умови звільнення з роботи, яка дає право на пенсію за вислугу років. Для оформлення пенсії до управління Пенсійного фонду за місцем проживання потрібно надати оригінали та копії таких документів: трудової книжки, паспорта, ідентифікаційного коду, диплома, свідоцтва про народження дітей (якщо є).

       У разі, якщо пенсіонер, якому призначено пенсію за вислугу років, в подальшому влаштується на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії призупиняється на весь час роботи. Якщо працівник зразу планує повернутися на роботу, то потрібно попередити про це працівників Пенсійного фонду. Для призупинення пенсії треба написати  відповідну заяву і надати копію трудової книжки із записом про прийняття на роботу.

        Також звертаємо увагу на наступне. У разі, якщо в період одержання пенсії за вислугу років особа досягає пенсійного віку, їй рекомендовано звернутися до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання із заявою про призначення пенсії за віком. Тільки за таких умов після досягнення пенсійного віку можна працювати на посаді, яка дає право на пенсію за вислугу років. Сам факт досягнення пенсійного віку такого права не дає.

 

 

Заступник голови обкому Профспілки

Л.Т.Корнійчук © 2014 Профспілка працівників освіти і науки