Працівникам з інвалідністю на період війни повторний огляд не знадобиться

 26.05.22


Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану.

 

На період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності. Сьогодні, щоб отримати соціальні виплати, особам з інвалідністю не потрібно проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності.

Відповідно до постанови КМУ № 390 термін дії інвалідності та Індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану. Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення або скасування.

Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи медико-соціальної експертної комісії МСЕК:

  • соціальні виплати;
  • реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
  • засоби інконтиненції (памперси, катетери тощо);
  • освітні послуги;
  • відповідні пільги.

Протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування – відповідно до постанови Уряду № 225 українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Отже, якщо людина не може прибути до МСЕК, комісія має право приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я. За законодавством медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності. Лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформлює направлення на МСЕК (форма 088/о).

 

Джерело – Кадровик-01© 2014 Профспілка працівників освіти і науки