Новації 2023 року: що запроваджується з січня

 10.01.23


Розглянемо основні зміни, які запроваджуються в поточному місяці та безпосередньо стосуються оплати праці.

Пенсійний фонд та Фонд соціального страхування України з 1 січня офіційно об’єдналися. Відтепер Пенсійний фонд фінансуватиме оплату лікарняних, проте форма заяви-розрахунку та умови оплати листків тимчасової непрацездатності залишаються незмінними.

Також Пенсійний фонд відтепер відповідає за виплату допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання застрахованим особам (в т.ч. потерпілим на виробництві), а також страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей.

Податкова служба автоматично продовжує термін дії електронних ключів. Це зумовлено дією воєнного стану в Україні. Користувачі, які мають чинні сертифікати, можуть в режимі онлайн подати запит на продовження сертифікатів на 2 роки або дистанційне формування сертифікатів для програмних РРО.

Мінімальна заробітна плата становитиме 6700 грн на місяць, а прожитковий мінімум на 1 особу з розрахунку на 1 місяць – 2589 грн. При цьому відповідно до пункту 3 прикінцевих положень Закону про Держбюджет на 2023 рік з 1 січня індексація заробітних плат зупиняється на законодавчому рівні.

Разом зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму змінюється також розмір податкової соціальної пільги. З 1 січня він становить 1342 грн. Розмір податкової соціальної пільги не зміниться протягом всього року.

Джерело – Ліга-Закон© 2014 Профспілка працівників освіти і науки