Недофінансування вищої школи – неприпустиме!

 07.09.21


Одеська обласна організація Профспілки занепокоєна через прийняття наказу Міністерства освіти і науки України від 13.08.2021р. № 908 «Про розподіл видатків споживання державного бюджету між закладами вищої освіти для підготовки здобувачів вищої освіти на умовах державного замовлення в 2021 році». Згідно цього документа видатки на фінансування закладів вищої освіти Одеської області зменшені на загальну суму 104 млн грн.

У закладах вищої освіти, де діють первинні профспілкові організації Профспілки працівників освіти і науки України, видатки на фінансування зменшені на 92,8 млн грн.

Перспектива реалізації вищезгаданого наказу МОН є катастрофічною: скорочення фонду оплати праці може призвести до звільнень сотень викладачів Одещини. При цьому масові звільнення можуть розпочатися вже зараз.

У зв’язку з цим Одеська обласна організація Профспілки направила звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, депутата Верховної Ради України, заступника голови Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергія Колебошина, а також до голови Федерації профспілок України Григорія Осового.

Наша вимога – скасувати наказ №908 та залишити показники фінансування закладів вищої освіти Одеської області, які були затверджені на початку календарного року.

Одеська обласна організація Профспілки консолідувала свої зусилля разом із соціальним партнером – Радою ректорів закладів вищої освіти Одеського регіону. Було проведено нараду з головою Ради С.М. Степаненком, а згодом Рада ректорів підготувала звернення до Міністерства освіти і науки України з приводу перегляду показників фінансування ЗВО Одещини.

Про подальші дії Одеської обласної організації Профспілки ми інформуватимемо надалі на офіційному сайті та в спільноті на сторінці у Фейсбуці.

Завантажити звернення до Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ

Одеської обласної організації Профспілки

працівників освіти і науки України© 2014 Профспілка працівників освіти і науки