Лікаряні, декретні та страхові виплати по-новому: офіційне роз'яснення Пенсійного фонду

 09.02.23


Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області спеціально підготувало для громадян інформаційну пам‘ятку про нововведення щодо лікарняних, декретних та страхових виплат. Доводимо її до відома спілчан та відвідувачів сайту.

 


ЛІКАРНЯНІ, ДЕКРЕТНІ ТА СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ПО-НОВОМУ

 

        Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області нагадує, що з  01.01.2023 набрав чинності Закон України від 21.09.2022 № 2620-ІХ, в якому викладено в новій редакції Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне  страхування”   від  23.09.1999  № 1105-ХІV та внесено зміни до Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-ІV.

        Законом передбачено, що Фонд соціального страхування ліквідується шляхом приєднання до Пенсійного фонду України, до якого переходять всі права та обов’язки ФСС.

        Отже, відтепер Пенсійний фонд України виплачуватиме:

        -   допомогу по тимчасовій втраті працездатності (“лікарняні”);

        -   допомогу по вагітності і пологах (“декретні”);

        -   допомогу на поховання застрахованим особам, в т.ч. потерпілим на виробництві;

         — одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.

        Попри зміну органу, який здійснює страхові виплати, розміри цих виплат для громадян зберігаються, а розмір деяких — навіть збільшується.

        Для вирішення питань, що стосуються вказаних виплат, рекомендуємо користуватись особистим кабінетом на вебпорталі Пенсійного фонду України або звертатись до спеціалістів будь-якого сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.© 2014 Профспілка працівників освіти і науки