Програма «ЄВідновлення»: як відкрити банківський рахунок

 24.05.23


З 22 травня 2023 року набув чинності Закон № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України». Відповідно до цього документа громадяни можуть отримати компенсацію для ремонту пошкодженого або відбудування знищеного житла.

Відповідно до Закону компенсація за зруйноване житло надається у формі житлового сертифіката або шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок. Для відкриття банківського рахунку діє спеціальна програма «ЄВідновлення». Як її відкрити та скористатися отриманими коштами?

Спеціалізований рахунок єВідновлення відкривається в одному з банків-учасників програми: А Банку, Приватбанку, Монобанку, Пумб, Izibank, Sense Bank та Sport Bank. Для цього пропонуються наступні варіанти:

  • відвідати фізичне відділення банку-партнера та відкрити картку з допомогою працівників установи;
  • відкрити картку онлайн у мобільному застосунку банку-партнера.

Також список банків-партнерів доступний у застосунку «Дія» при поданні заявки на допомогу.

 

Після прийняття рішення комісією про надання допомоги та зарахування коштів на картку їх можна витрати лише на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми єВідновлення. Важливо: отримані гроші неможливо зняти готівкою або перерахувати на інший банківський рахунок.

Розмір допомоги за один пошкоджений об’єкт не має перевищувати 200 тисяч гривень. Важливий момент: використати кошти потрібно протягом 12 місяців з моменту нарахування допомоги, інакше невикористаний залишок повернеться до державного бюджету.

Використати кошти можна лише в магазинах-учасників програми ЄВідновлення, які зареєстровані за МСС-кодами 5211 або 5231, чи через підрядників, що зареєстровані за МСС-кодом 1520.

 

Джерела: Liga Zakon, Дебет-Кредит, ЄВідновлення© 2014 Профспілка працівників освіти і науки