Питання: 

Доброго дня. У мене є таке запитання. Кожен рік наприкінці навчального року, ми, вчителі, обходимо мешканців нашого мікрорайону, з метою виявлення дітей, які мають піти в 1 клас, дітей шкільного віку, які мають навчатися в нашій школі, просимо довідки, якщо батьки віддали дитину в інший навчальний заклад і т. п. Чи є це нашою роботою? Якщо є, в який час ми повинні її виконувати, і як це оплачується? Дякую.


       

 

      Порядок проведення обліку дітей і підлітків  шкільного віку регламентується Інструкцію з обліку  дітей і підлітків шкільного віку, затвердженою постановою КМУ від 12.04.2000 р. №646.

        Облік дітей і підлітків шкільного віку організовують районні  держадміністрації  разом  з  органами  місцевого самоврядування.
    Необхідну допомогу у проведенні обліку  в  межах  своєї компетенції надають органи державної статистики, внутрішніх справ, служби у справах неповнолітніх.
    Координацію роботи з обліку дітей і підлітків, її методичне забезпечення здійснює Міністерство освіти і науки.
    Для забезпечення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей і підлітків шкільного віку районні, районні у мм. Києві та Севастополі  держадміністрації  разом  з  органами  місцевого самоврядування щороку здійснюють такі заходи:
 

    1) призначають    уповноважених   з   числа   працівників житлово-експлуатаційних  організацій,  житлово-будівельних   та житлових  кооперативів,  об‘єднань  (товариств)  співвласників багатоквартирних будинків, навчальних закладів, органів внутрішніх справ,  служб у справах неповнолітніх для виконання роботи,
пов’язаної з обліком дітей і підлітків шкільного віку. У разі потреби можуть утворюватися робочі групи;
 

    2) організовують і проводять щороку у період з 25 квітня по 15 травня інструктаж для осіб, що відповідають за складання списків дітей і підлітків шкільного віку, а також забезпечують їх бланками списків;
 

    3) визначають території обслуговування і відповідним рішенням закріплюють їх за загальноосвітніми навчальними закладами, за винятком  гімназій,  ліцеїв,  колегіумів,   приватних   шкіл, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів) з поглибленим вивченням
окремих предметів з першого класу.

 

  Складання списків, їх уточнення  щороку  здійснюється
уповноваженими 
районних держадміністрацій разом з органами місцевого самоврядування у період з 15 травня по 15 серпня.

 

Отже, учителі можуть залучатися до цієї роботи. Час виконання даної роботи і оплата праці не регламентується ніякими документами.

Як, правило, вона повинна виконуватися в межах робочого часу вчителя.

Якщо ж учитель повинен її виконувати поза межами свого робочого часу та у вихідні дні, то рекомендуємо керівникам навчальних закладів надавати учителям інші дні відпочинку (відгули) в канікулярний період. 
 


Відправити запитання

© 2014 Профспілка працівників освіти і науки