Питання: 

Я працюю вчителем підготовчого класу спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей із ЗПР. Чому мені не виплачують надбавки за класне керівництво та перевірку зошитів? Якщо в Інструкції про порядок обчислення заробітної плати педагогічним працівникам немає згадування про підготовчі класи, це означає, що таким вчителям платити надбавки не треба? А де ж тоді підготовчі класи? Вони що, випали з системи початкової освіти? Вчителі підготовчих класів так само, як і інші вчителі початкових класів, здійснюють класне керівництво, яке включає в себе організацію та керівництво класом, організацію дозвілля дітей, здійснення виховної роботи, роботу з батьками, ведення шкільної документації та інше. Програма підготовчого класу передбачає навчання писати. В математиці є розділ «числова математика». Діти навчаються рахувати і записувати результати обчислень. Тобто зошити ведуться і, відповідно перевіряються вчителем. Вчителі мають виконувати цю роботу безоплатно? Це якась дискримінація по відношенню до вчителів підготовчих класів. Вони є повноцінними вчителями і класними керівниками і мають отримувати за це матеріальну винагороду. Мені здається що в питанні оплати вчителів підготовчих класів виникла прогалина, яку треба виправляти. Адже підготовчі класи існують!Поясніть, будь ласка, якими документами регламентується порядок оплати вчителів підготовчих класів. Дякую.


 Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р.       N 102, доплати за класне керівництво і перевірку зошитів встановлюються учителям, починаючи з 1 класу. Учителям підготовчих класів не передбачено.

       Відповідно до Положення про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат)для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, до підготовчого класу спеціальної загальноосвітньої школи    (школи-інтернату) за висновком відповідної психолого-медико-педагогічної консультації зараховуються діти з 6 (7) років, які не  здобули дошкільну освіту або через певні обставини не  готові до навчання у школі.              

             Отже, фактично в підготовчому класі діти здобувають дошкільну освіту, яку не змогли через стан здоров’я чи з інших причин здобути у дошкільному навчальному закладі. А вчителі підготовчих класів прирівнюються до вихователів, які працюють у підготовчих групах ДНЗ і також не отримують вищезазначені доплати.


Відправити запитання

© 2014 Профспілка працівників освіти і науки