Питання: 

Доброго дня. У школі 300 учнів, є 1 кабінет фізики, я один вчитель фізики. Чи можу я працювати за сумісництвом чи суміщенням лаборантом у цьому ж кабінеті. Дякую.


Доброго дня!
 

     Розглянемо варіанти, коли вчитель виконуватиме обов’язки лаборанта за сумісництвом і коли він одержуватиме доплату за суміщення посади лаборанта.

        Робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993  № 245 та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).

       Сумісництво здійснюється працівником за межами робочого часу. Тобто відпрацювавши свій основний час, він може працювати за сумісництвом. Щоправда, це вже буде його нова робота за окремим трудовим договором (ст. 21 Кодексу законів про працю України, пункт 1 Положення № 43). Працівнику присвоюється новий табельний номер.

       При суміщенні посад вчителю встановлюється доплата за посадою вчителя (ст. 105 Кодексу законів про працю України). Як правило, ця робота виконується у робочий час за основною займаною посадою. Окремий табельний номер не відкривається. При суміщенні табелюється лише робочий час вчителя.

        Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.


Відправити запитання

© 2014 Профспілка працівників освіти і науки