Питання: 

Доброго дня! Пів року працювала в школі вчителем інформатики, як сумісник. З 1 вересня — основний ( один) вчитель у школі ( загалом працюю 2-й рік). Перед навчальним роком сказали готувати паспорт кабінету. Витратила багато свого вільного часу, все зробила, тричі методист з Відділу освіти говорила, щось перероблювати, я все виправляла, роздруковувала і т.д. вона була в курсі, що офіційно мене на роботу беруть з 1 вересня, до цього я числилась в іншій школі цієї ж громади. Говорила особисто, що зробить додатковий наказ на моє призначення завідуючим. Директор школи перевела на мене всі цінності кабінету актом прийому — передачі, а в результаті в Відділі Освіти мені ВІДМОВИЛИСЬ підписувати паспорт, начеб-то вони подали наказ на всі кабінети громади, без мого прізвища ((( Тепер я відповідаю за всі цінності кабінету безкоштовно!!! Складається враження, що мене, як молодого спеціаліста, просто Обвели навколо пальця((( Підкажіть, будь ласка, наскільки це законно? Що я можу зробити в даній ситуації? Чи може кабінет інформатики бути без завідуючого? ДЯКУЮ


Паспортизація кабінетів та їх огляд з метою визначення стану їх готовності до проведення занять проводиться до початку навчального року. Так як Вас було прийнято на роботу з 1 вересня, то подати наказ на кабінет інформатики з Вашим прізвищем було неможливо.

Звичайно, будь-яка відповідальність має додатково оплачуватись. Тому законодавство передбачає доплату за обслюговування обчислювальної техніки. Відповідна норма міститься в абз. 2 п. 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженій наказом МОН від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція). Відповідно до абз. 2 п. 41 Інструкції у школах, школах-інтернатах, училищах фізичної культури, вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, в яких створені кабінети обчислювальної техніки, вчителям, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування цієї техніки, провадиться доплата в розмірі 5-10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Конкретний розмір доплати встановлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом.

Аби підтримувати робочий стан навчальних кабінетів, призначаються їх завідувачі. Згідно з п. 6.6. Положенням про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженим наказом МОН від 20.07.2004 р. № 601 завідувач кабінету призначається наказом директора закладу освіти з числа вчителів, які мають відповідну освіту і проводять заняття у цьому кабінеті.


Відправити запитання

© 2014 Профспілка працівників освіти і науки