Питання: 

Добрий день. Працюю на посаді викладача, педнавантаження-550 годин та за суміщенням зав.навчально-методичною лабораторією, 0.75 ставки. Якою має бути тривалість мого робочого дня? Якими документами слід керуватися?


Питання роботи за сумісництвом регулюється, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 р. № 245 (далі — постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43.

Пунктом 1 постанови № 245 установлено, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час.

Водночас п. 2 постанови № 245 передбачено певні обмеження щодо роботи за сумісництвом. Зокрема, цим пунктом установлено, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Пунктом 4 постанови № 245 передбачено також обмеження щодо категорій осіб, які не мають права на роботу за сумісництвом. Зокрема, установлено, що не мають права працювати за сумісництвом керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

Тому завідувач навчальної лабораторії може поза межами основного робочого часу займатися на умовах сумісництва викладацькою роботою, заміщуючи таку з науково-педагогічних посад, як викладач.

Відповідно до ст. 50 КЗпП тривалість робочого часу за посадою завідувача навчальної лабораторії становить 40 годин на тиждень. Згідно з Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 02.06.93 р. № 161 (далі — Положення № 161), тривалість робочого часу викладачів (старших викладачів, доцентів, професорів та інших науково-педагогічних працівників) з повним обсягом обов‘язків становить у середньому 36 годин на тиждень при 6-денному робочому тижні й не може перевищувати 1548 годин на навчальний рік.

Відповідно до п. 2 ст. 56 ЗУ «Про вищу освіту» робочий час педагогічного працівника включає час виконання ним навчальної, методичної, організаційної роботи та інших трудових обов’язків. Норми часу навчальної, методичної, наукової роботи визначаються закладом освіти.

У вищих навчальних закладах мінімальний та максимальний обов‘язковий обсяг навчального навантаження викладача в межах його робочого часу встановлює вищий навчальний заклад з урахуванням виконання ним інших обов’язків (методичних, наукових, організаційних) і у порядку, передбаченому його статутом та колективним договором.

 Зміни в обов‘язковому навчальному навантаженні викладача вносяться в його індивідуальний навчальний план.

 Графік робочого часу викладача визначається розкладом аудиторних навчальних занять і консультацій, розкладом або графіком контрольних заходів та іншими видами робіт, передбаченими індивідуальним навчальним планом викладача.

 Робочий час викладача вищого навчального закладу визначається обсягом виконання ним певних обов’язків, зокрема, виконання ним навчальної, методичної, наукової та організаційної роботи, і регламентується Нормами часу для планування й обліку навчальної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, Переліками основних видів наукової, організаційної, методичної роботи педагогічних і науково педагогічних працівників вищих навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 07.08.2002 р. № 450.

 

Відправити запитання

© 2014 Профспілка працівників освіти і науки