Постанова іх пленуму обкому профспілки від 31.10.2013 року

 11.11.13


Пленум

ПОСТАНОВА

м. Одеса

31.10.2013р.
№ Пл –ІХ                  

 

«Про виконання постанови У пленуму  ЦК Профспілки від 15.11.2012 року «Про роботу профспілкових організацій  Донецької обласної організації щодо організаційного зміцнення Профспілки, інформаційного забезпечення та вдосконалення форм і методів  внутрішньоспілкової діяльності»

        Заслухавши та обговоривши доповідь про виконання постанови У пленуму ЦК Профспілки «Про роботу профспілкових організацій Донецької обласної організації щодо організаційного зміцнення Профспілки, інформаційного забезпечення та вдосконалення форм і методів внутрішньоспілкової діяльності», пленум Одеського обласного комітету Профспілки відзначає, що постанова У пленуму ЦК Профспілки була доведена до всіх організаційних ланок, матеріали з досвіду роботи Донецької обласної організації активно використовуються виборними профспілковими органами  в роботі.  

       Організаційні ланки обласної організації  проводять цілеспрямовану роботу щодо забезпечення організаційного зміцнення профспілкових рядів, збереження і нарощування профспілкового членства, посилення контролю за виконанням прийнятих рішень виборних профспілкових органів, удосконалення кадрового забезпечення, спрямованого на омолодження кадрів та підвищення їх професіоналізму, проведення цілеспрямованої інформаційної роботи тощо. 

            Президією ЦК Профспілки у червні 2013 року було схвалено практику роботи Одеської обласної організації Профспілки з організації навчання профспілкового активу, ефективного використання резерву профспілкових кадрів.

    В обласній організації станом на 01.01.2013 року нараховується 108022 члени Профспілки, серед них 58442 працівники, 42336 студентів та 7244 непрацюючих пенсіонери. Зменшення загальної чисельності поки що не спостерігається.

      З метою нарощування профспілкового членства профспілкові органи використовують додатковий резерв – це працівники закладів освіти і науки та студенти, які перебувають в інших профспілках не за професійним принципом або ж у яких зовсім відсутні профспілкові організації. Позитивні результати в цьому напрямі є.

     Профспілкові ряди поповнюються також за рахунок молодих спеціалістів, які приходять у навчальні заклади. Їм профспілкові організації приділяють особливу увагу.

     Але значного посилення потребує робота щодо охоплення профспілковим членством студентів-старшокурсників, які подовжують навчання у вишах, вступаючи на 5-6 курси, та студентів-контрактників.

   Відсутні позитивні зрушення щодо поновлення членства в галузевій Профспілці працівників навчальних закладів м. Одеси.

        Важливим мотиваційним чинником перебування в Профспілці є реалізація трудових і соціально-економічних прав та інтересів освітян та молоді, яка навчається. Профспілкові органи з цією метою активно використовують можливості співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування на засадах соціального партнерства відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні».     

Сприяє розвитку соціального діалогу представництво освітян в органах місцевого самоврядування та колегіальних органах, які створені при органах управління освітою та у вищих навчальних закладах.

Зокрема, депутатами обласної ради є 6 членів Профспілки; районних рад – 136 осіб, в тому числі 47 голів районних, міських та первинних профспілкових організацій.

Голова обласної організації Профспілки є членом колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, атестаційної, ліцензійної комісій, Ради ректорів Одеського регіону, Одеської міської та обласної тристоронніх  соціально-економічних рад.

Членами громадських рад при райдержадміністраціях та міськвиконкомах є 23 керівники районних та міських організацій Профспілки.

Практикується така форма роботи, як участь представників влади в засіданнях профспілкових органів.  

      З метою мотивації профспілкового членства голови профспілкових комітетів проводять цілеспрямовану системну роботу щодо покращення  результативності у вирішенні питань захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки, вишукують нові форми роботи, які підвищують авторитет профспілкових організацій.

    Контроль за виконанням прийнятих рішень пленумів та засідань президії обкому Профспілки здійснюється членами обкому та працівниками виконавчого апарату відповідно до перспективного плану роботи обкому Профспілки. Проводяться перевірки, аналізуються надані матеріали, в організації направляються відповідні довідки. Усе це сприяє виконанню поставлених завдань.

               Разом з тим, слід зауважити, що є ще випадки, коли окремими виборними профспілковими органами рішення обкому Профспілки не завжди виконуються. Така позиція профорганів та зокрема їхніх керівників не сприяє єдності наших дій, значно звужує можливості мотиваційних чинників перебування в Профспілці.

           Обком Профспілки оперативно реагує на усні та письмові звернення членів Профспілки; зауваження і пропозиції, висловлені під час зустрічей у рамках Днів обкому Профспілки, на семінарах. Така ж робота ведеться і в організаційних ланках.

 

     Робота виборних профспілкових органів обласної організації спрямована на омолодження профспілкових кадрів, підвищення їх професіоналізму, ефективне використання резерву.

      Станом на 01.01.2013 року аналіз керівного складу виборних профспілкових органів організаційних ланок обласної організації Профспілки всіх рівнів за віком свідчить, що молодь до 35 років складає 14%, більше половини керівників (55%) віком від 35 до 50 років, 25% — від 50 до 60 років, 6% — це керівники у віці понад 60 років.

     Робота щодо залучення молодих кадрів до профспілкової роботи ведеться постійно, але проблема є, особливо  гостро вона стоїть у територіальних організаціях та первинних профорганізаціях ВНЗ, де більше 40% керівників у віці понад 60 років. Тому роботу, спрямовану на омолодження профспілкових кадрів, потрібно проводити більш ефективно. 

 

      Системною є робота обкому з навчання профспілкових кадрів і активу, яка проводиться за окремим перспективним планом навчання, складеним на рік.

Семінари голів районних, міських організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій працівників вищих навчальних закладів, голів, їх заступників та профспілкового активу первинних профспілкових організацій студентів проводяться щоквартально.

Під час Днів обкому Профспілки, підготовки питань на пленуми, засідання президії в районних, міських організаціях Профспілки обов’язково проводяться семінари для голів первинних профспілкових організацій за участю працівників виконавчого апарату обкому Профспілки.

Належна увага навчанню профактиву та кадрового резервуприділяється в усіх профспілкових організаціях вищих навчальних закладів. Щорічно в кожній із них 3-4 рази на рік проводиться навчання. Обов'язковим є навчання вперше обраних голів профбюро факультетів, інститутів, структурних підрозділів, профгрупоргів.

Тематика навчальних семінарів стала різноманітною, вона відображає майже всі   аспекти профспілкової діяльності.

Обкомом Профспілки вишукуються нові форми роботи з питань організації профнавчання — цеобласна школа студентського профспілкового лідера, міжвузівський мультифестиваль «Студентська маївка», які сприяють виявленню й розвитку особистісних якостей лідера.

 

Поширюється практика проведення виїзних семінарів на базі первинних профспілкових організацій, де вивчається досвід роботи даної організації з тих питань, які успішно вирішуються.

Первинні профспілкові організації вищих навчальних закладів використовують у роботі досвід первинних профспілкових організацій інших вищих начальних закладів, у тому числі з інших регіонів.

Обком Профспілки щороку проводить спільні  семінари з колегами з інших областей. А в 2012 році був проведений виїзний семінар міжнародного рівня: голови районних, міських організацій Профспілки та профорганізацій ВНЗ познайомились з досвідом роботи Брестського обкому освітянської Профспілки Республіки Білорусь, у 2013 році – з роботою колег із Територіальної організації Санкт-Петербурга і Ленінградської області Російської Федерації та Гомельської обласної організації Республіки Білорусь.

 

Важливою складовою удосконалення кадрової політики  є робота з резервом на керівні посади в профспілкових органах усіх рівнів.

Особи з резерву включаються до складу тимчасових і постійних комісій з підготовки питань на розгляд засідань виборних органів, перевірок із різних напрямів профспілкової діяльності. Вони є постійними учасниками семінарів, у тому числі виїзних, круглих столів; запрошуються на семінари, які проводить обком Профспілки; беруть участь у проведенні профспілкових акцій, їм надаються індивідуальні доручення для підготовки конкретних профспілкових заходів.

   

         Однією із умов стабільного функціонування профспілкових організацій є дотримання статутних норм щодо відрахувань профспілкових внесків, дотримання фінансової дисципліни, структури витрат.

     Профспілкові внески первинними профспілковими організаціями закладів освіти відраховуються до районних, міських комітетів згідно з рішеннями цих органів. Відрахування до обкому Профспілки відповідно до постанови УІІІ пленуму обкому   становлять 20% для всіх організацій, за винятком студентських, для яких розмір відрахувань установлений 10 відсотків.

    Профспілкові кошти використовуються згідно із затвердженими кошторисами, плануються витрати відповідно до структури витрат, передбаченої для профспілок.

        Разом з тим, необхідно наголосити на тому, що окремі організації з року в рік не передбачають витрати на такі важливі напрями роботи, як навчання профактиву,  заохочення голів та членів профкомів, які працюють на громадських засадах.

       Організаційні ланки спрямовували свою роботу на виконання поставлених пленумом ЦК Профспілки важливих завдань щодо проведення інформаційної роботи.

   Кожна первинна профспілкова організація безкоштовно забезпечена газетою Одеської обласної організації Профспілки «Освітянський профспілковий вісник».

      Територіальні комітети Профспілки, профкоми вищих навчальних закладів співпрацюють із місцевими газетами та телеканалами, залучаються до публікацій на сайтах обкому і ЦК Профспілки, але ще не вистачає оперативності в наданні матеріалів для опублікування.

Разом з тим, вимагають покращення та активізації такі ділянки роботи, як стовідсоткове забезпечення територіальними організаціями Профспілки електронним зв’язком первинних профспілкових організацій, оперативності донесення інформаційних матеріалів до профспілкових організацій через електронну пошту, практика щоденного ознайомлення з матеріалами веб-сайтів ЦК Профспілки, обкому Профспілки, Федерації профспілок України, Міністерства освіти і науки України тощо.

        Веб-сайти функціонують лише в окремих організаційних ланках обласної організації Профспілки.

 

Пленум обкому Профспілки працівників освіти і науки України ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

      1. Відзначити, що організаційні ланки Одеської обласної організації Профспілки проводять цілеспрямовану роботу щодо забезпечення виконання постанови У пленуму ЦК Профспілки від 15.11.2012 року «Про роботу профспілкових організацій Донецької обласної організації щодо організаційного зміцнення Профспілки, інформаційного забезпечення

та вдосконалення форм і методів внутрішньоспілкової діяльності».

    

    2. Районним, міським комітетам, профкомам первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів:

          2.1 Продовжувати роботу щодо поновлення членства в галузевій Профспілці працівників навчальних закладів, які свого часу вийшли з її складу; нарощувати профспілкове членство шляхом залучення до Профспілки нових членів із числа  працівників навчальних закладів, які підпорядковані Міністерству освіти і науки України.

         2.2 Забезпечувати постійний контроль за виконанням прийнятих рішень, посилити виконавчу дисципліну.

        2.3 Удосконалювати роботу, спрямовану на омолодження профспілкових кадрів, ефективне використання з цією метою кадрового резерву.

         2.4 У кошторисах профспілкових організацій передбачати видатки на всі напрями профспілкової діяльності, передбачені Статутом.

          2.5 Покращити фінансове забезпечення   профспілкового навчання, використовуючи кошти в розмірі не менше 5 відсотків профспілкового бюджету.

         2.6. Відкрити власні веб-сайти та забезпечити їх регулярне змістовне наповнення, встановити Skype-зв’язок.

         2.7. Продовжити роботу щодо забезпечення електронним зв’язком підвідомчих організацій, активізувати оперативне передання інформаційних матеріалів між організаційними ланками електронною поштою.

 

    3.Профкомам первинних профспілкових організацій:

           3.1 Проводити цілеспрямовану роботу з інформування членів Профспілки, профспілкового активу про діяльність ЦК, обкому Профспілки працівників освіти і науки України та результативність роботи у вирішенні питань  соціально-економічного захисту працівників та студентів. 

           3.2.Посилити роботу щодо мотивації профспілкового членства студентської молоді, особливо студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах за кошти юридичних або фізичних осіб.

             3.3. Активізувати співпрацю з газетою «Освітянський профспілковий вісник», сайтами ЦК та обкому Профспілки.

 

4. Президії обкому Профспілки:

4.1. Систематично проводити навчання голів районних, міських комітетів Профспілки, профкомів вищих навчальних закладів з питань організаційної та інформаційної роботи.

4.2.Запровадити через Skype-зв’язок проведення онлайн-конференцій між обкомом Профспілки та організаційними ланками.

4.3. Започаткувати проведення конкурсу на кращу профспілкову публікацію в газеті «Освітянський профспілковий вісник», на сайтах Центрального та обласного комітетів Профспілки.

4.4. Розширювати можливості співпраці із регіональними, всеукраїнськими профспілковими ЗМІ.

4.5. Провести в 2014 році редизайн сайту обкому Профспілки.

 

5. Контроль за виконанням постанови покласти на заступників голови обкому Профспілки Корнійчук Л.Т., Щедрова І.М.

 

Голова обкому Профспілки                                               Н.О.Дубовик



© 2014 Профспілка працівників освіти і науки