МОНІТОРИНГ ступеня виконання прийнятих законів, рішень виконавчої влади, положень колективних договорів та досягнутих результатів у частині захисту трудових, соціально-економічних прав працівників закладів освіти в 2023 році

 20.03.24




МОНІТОРИНГ

ступеня виконання прийнятих законів, рішень виконавчої влади, положень колективних договорів та досягнутих результатів у частині захисту трудових, соціально-економічних прав працівників закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти Одеської області в 2023 році

 

З метою забезпечення соціально-економічного захисту працівників закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти комітет Одеської обласної організації Профспілки, профспілкові комітети закладів освіти протягом 2023 року проводили моніторинг щодо виконання прийнятих законів, рішень виконавчої влади, положень колективних договорів в 11 закладах вищої, 3 фахової передвищої та 5 професійно-технічної освіти Одеської області.

На підставі поточної інформації та підсумкових матеріалів, наданих комітету Одеської обласної організації Профспілки, здійснено аналіз показників соціально-економічного захисту працівників у 2023 році в порівнянні з минулим роком.

Станом на 1 січня 2024 року у вищезазначених закладах освіти діє 19 колективних договорів. Кількість охоплених працівників – 8431, що складає 100%.

           Щомісячний моніторинг стану виплати заробітної плати свідчить, що

протягом року заробітну плату виплачували вчасно, два рази на місяць у терміни, передбачені колективними договорами.

          Розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників закладів та установ освіти, в тому числі педагогічних та науково-педагогічних, посадові оклади та ставки заробітної плати яких формуються з урахуванням постанов Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» та від 23.01.2019 № 36 «Про підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників» встановлювали своєчасно.

       Заробітну плату педагогічним та науково-педагогічним працівникам за

весь період відпустки до її початку виплачували одноразово в усіх закладах вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти. Допомогу на оздоровлення в закладах вищої освіти виплачували помісячно, в закладах фахової передвищої та професійно технічної освіти разом з заробітною платою за час відпустки.                                                                                                                                                                                                                                           

        Надбавку науковим працівникам за стаж наукової роботи відповідно ст.36 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та постанови КМУ №370 віл 24.03.21р. в розмірі від 10-30 % посадового окладу встановлювали в усіх закладах вищої освіти, окрім Одеського національного технологічного університету.

У 2023 році надбавку за престижність праці в розмірі 30% посадового окладу педагогічним працівникам виплачували лише в Одеській академії неперервної освіти Одеської обласної ради, 25% — у Державному університеті інтелектуальних технологій і зв‘язку; 20% - Одеському національному економічному університеті, Національному університеті «Одеська юридична академія», Ізмаїльському державному гуманітарному університеті  та КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж». У Національному університеті «Одеська політехніка», Одеському національному технологічному університеті, Одеському державному екологічному університеті, Одеському педагогічному фаховому коледжі, Білгород-Дністровському педагогічному фаховому коледжі та ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту, Березівському вищому професійному училищі - по 5%. Від 5 до 20% в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»; 15% — ДПТ НЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну», ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ». У Міжнародному гуманітарному університеті, Одеській державній академії будівництва та архітектури, Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К. Д. Ушинського таку надбавку педагогічним працівникам не встановлювали. 

Матеріальне стимулювання творчої праці і педагогічного новаторства педагогічних і науково-педагогічних працівників у формі надання премій за науково-дослідну роботу, раціональну й ефективну організацію праці та високу результативність у навчально-виховній роботі, створення позитивного іміджу та ділової репутації закладів освіти, впровадження сучасних форм та методів навчання, підготовку до акредитації, до ювілеїв надавали у 7 закладах вищої освіти та Балтському педагогічному фаховому коледжі,

 Встановлювали надбавки за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи в розмірі 100% у Міжнародному гуманітарному університеті, 50-100% Національному університеті «Одеська юридична академія», 50% — Одеському державному екологічному університеті, Одеській академії неперервної освіти Одеської обласної ради, до 50% — в НУ «Одеська політехніка», Одеському національному технологічному університеті, Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К. Д. Ушинського, Одеській державній академії будівництва та архітектури, Балтському педагогічному фаховому коледжі. В ДНЗ «Одеський  професійний ліцей технологій та дизайну», ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту», ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ» встановлювали лише директорам.

Не передбачали в кошторисах виплати на преміювання, стимулювання творчої праці та педагогічного новаторства керівних, педагогічних працівників в Одеському педагогічному фаховому коледжі, Білгород-Дністровському педагогічному фаховому коледжі, Одеському центрі професійно-технічної освіти, Березівському вищому професійному училищі.

Надбавки за складність і напруженість у роботі в розмірі від 15 до 50% встановлювали адміністративно-педагогічному персоналу, директорам, керівникам підрозділів, методистам, завідувачам лабораторій, бібліотекарям, бухгалтерам, інспекторам відділів кадрів в усіх закладах вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти, крім Білгород-Дністровського педагогічного фахового коледжу, Одеського центру професійно-технічної освіти, Березівського вищого професійного училища НУ «Одеська політехніка».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30.08.2002 року в межах фонду заробітної плати надавали матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в розмірі посадового окладу  всім працівникам в НУ «Одеська політехніка», КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Державному університеті інтелектуальних технологій і зв’язку, НУ «Одеська юридична академія», Одеському педагогічному фаховому коледжі, ДНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну». В інших закладах вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти — всім категоріям працівників.  В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ», Березівському вищому професійному училищі, ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» лише науково-педагогічним, педагогічним працівникам.

Преміювання всіх категорій працівників здійснювали майже в усіх закладах вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти в розмірі від 10% до 200% посадового окладу. У розмірі до 7,0 тис. грн отримали працівники в Одеському національному економічному університеті, 14,2 тис. грн — Одеській академії неперервної освіти,                    11,5 тис.грн — Національному університеті «Одеська юридична академія», 13,1тис.грн — Одеському педагогічному фаховому коледжі. В НУ «Одеська політехніка», Міжнародному гуманітарному університеті, Березівському вищому професійному училищі та Одеському центрі профтехосвіти  премію не надавали зовсім.

Протягом 2023 року відповідно до колективного договору 630 осіб  (проти 379 працівників у 2022р.) отримали матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань згідно із заявами на загальну суму 1721,8тис. грн. Найвищий середній розмір цієї допомоги в Білгород-Дністровському фаховому педагогічному коледжі -7400 грн, Одеському національному економічному університеті – 6125,0 грн, НУ «Одеська юридична академія» — 4659,0 грн, Державному університеті інтелектуальних технологій і зв’язку – 4333,0 грн, Одеській державній академії будівництва та архітектури — 2423грн,  Одеському державному екологічному університеті –4636,40 грн; Міжнародному гуманітарному університеті – 1500 грн, Одеському національному технологічному  університеті – 1055 грн, Березівському вищому професійному училищі  – 1000 грн.

Грошову допомогу науково-педагогічним та іншим категоріям працівників при виході на пенсію відповідно до п.8.3.5. Галузевої угоди не виплачували за відсутністю працівників, які виходили на пенсію в              2023 році.

Грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків відповідно до ст.57 Закону України «Про освіту» в розмірі посадового окладу отримали педагогічні працівники 13 із 19 закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти; в розмірі 15-100% — НУ «Одеська політехніка», Балтського фахового педагогічного коледжу, в розмірі до 50% - працівники в Одеській державній академії будівництва та архітектури, Одеському державному екологічному університеті.

 Не отримали грошову винагороду педагогічні працівники Південноукраїнського національного педагогічного університету                            ім. К. Д. Ушинського, ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту».

У закладах професійно-технічної освіти із 168 кабінетів оплачували 162, не оплачували кабінети в Одеському педагогічному фаховому коледжі, Білгород-Дністровському фаховому педагогічному коледжі.

        Додаткову оплату праці за роботу в нічний час у розмірі 40%, як це передбачено Галузевою та обласною угодами, колективними договорами, здійснювали в 10 із 19 закладах вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти. В Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К. Д. Ушинського, Одеському національному технологічному університеті, Міжнародному гуманітарному університеті – по 35%; в Національному університеті «Одеська юридична академія» -25%,  та Березівському вищому професійному училищі доплата -20%, в Одеській державній академії будівництва та архітектури цю доплату не встановлювали.

Аналізуючи стан виконання чинного законодавства та колективних договорів у частині захисту трудових, соціально-економічних прав працівників слід відзначити, що окремі показники погіршились через недостатнє фінансування із спецфонду закладів вищої освіти та ускладнення у зв’язку з воєнним станом у країні.

Комітет Одеської обласної організації Профспілки здійснював моніторинг ситуації з питань збереження робочих місць і трудових гарантій працівників в умовах карантину, воєнного стану. Працівники в  закладах вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти перейшли  на дистанційну, змішану, очну форми роботи. Всі працівники Одеського національного економічного університету, Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, Міжнародному гуманітарному університеті, Балтського фахового педагогічного коледжу Одеського центру профтехосвіти працювали очно, інші — на змішаній формі роботи.

У 2023 році 185 працівників закладів освіти були переведені з економічних причин на неповний робочий час; 67 працівників закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти відправлені на простій із виплатою 2/3 тарифної ставки/посадового окладу та 2 працівники  із збереженням середньої заробітної плати. 70 працівників були мобілізовані на військову службу із збереженням місця роботи та 20 із збереженням середньої зарплати. Не збережений середній заробіток педагогічним та науково-педагогічним працівникам в Одеському національному технологічному університет- 8, Національному університеті «Одеська юридична академія»-1, Білгород-Дністровському фаховому педагогічному коледжі -2, ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ ім. К.Д.Ушинського -1.

В умовах воєнного стану скорочено – 5,67% працівників від загальної чисельності працюючих. Впродовж 2023 року відбулось скорочення в НУ «Одеська політехніка» -18%, Одеському національному економічному університеті - 0,4%, Одеській державній академії будівництва та архітектури – 14,6% від усієї кількості їх працівників.

 

У відпустках без збереження заробітної плати за власним бажанням знаходились 2112 працівників закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти, в т.ч 1494 науково-педагогічних, педагогічних працівників.

За інформацією голів профспілкових організацій фактичні обсяги фінансування не забезпечували потреби надання державних соціальних гарантій і пільг педагогічним та науково-педагогічним працівникам у розмірах, гарантованих чинним законодавством, тому зменшені розміри доплат, надбавок за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за складність, напруженість у роботі; зменшені розміри грошової винагороди за сумлінну працю, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших виплат або вони повністю скасовані. У більшості закладів ці виплати отримують від 4 до 15 % працівників від загальної чисельності працюючих.

У 2023 році заборгованості з виплат педагогічним, науково-педагогічним працівникам, які пройшли підвищення кваліфікації та стажування, не було.

Кількість працівників, які мають право на отримання житла, станом на 1 січня 2023 року склала 101. У гуртожитках закладів освіти проживає 107 працівників.

Проведений аналіз даних моніторингу в 2023 році з питань охорони праці свідчить, що витрати на покращення санітарно-побутових і безпечних умов праці й навчання, безпеки життєдіяльності, в т.ч. на пожежну сигналізацію з усіх джерел фінансування в закладах вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти збільшились та складають 23574, 68тис.грн проти 5966,78тис. грн  у 2022 році. Не були виділені кошти на ці цілі в Білгород-Дністровському педагогічному фаховому коледжі, Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, Національному університеті «Одеська юридична академія», Одеському професійному ліцеї технологій та дизайну, Одеському вищому професійному училищі автомобільного транспорту,

У 2023 році сума коштів на реалізацію заходів з охорони праці у колективних договорах згідно зі ст.19 Закону України «Про охорону праці» у закладах вищої, фахової передвищої освіти  збільшилась та склала   6437,99 тис грн проти 2168,35 тис грн  у 2022 році.

Не були виділені кошти на заходи з охорони праці, передбачені в колективному договорі у Білгород-Дністровському педагогічному фаховому коледж, Балтському педагогічному фаховому коледжі, Одеському педагогічному фаховому коледжі, Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, Національного університету «Одеська юридична академія», Одеському професійному ліцеї технологій та дизайну, Одеському вищому професійному училищі автомобільного транспорту, Одеського професійного ліцею сфери послуг, Одеського центру профтехосвіти. 

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», на підставі положень колективних договорів, угод та інших нормативних документів з питань охорони праці в закладах вищої освіти на основі проведеної атестації робочих місць працівникам за роботу у важких та шкідливих умовах праці встановлювали доплати в розмірах від 4 до 12% посадових окладів та надавали додаткові відпустки друкаркам, брошурувальникам, прибиральникам службових приміщень, завідувачам лабораторій кафедр хімії, слюсарям-сантехнікам, кухарям, малярам, кочегарам, столярам від 1 до 7 днів. Працівникам за роботу на умовах підвищеного ризику для здоров‘я надавали відпустки за особливий характер праці за посадами газозварника, дезінфектора, електрозварникам, інженерам хімічних лабораторій, операторам ЕОМ, електромонтерам відпустку від 3 до 7 днів, в тому числі за роботу за комп’ютером 4 к.дн.

Не встановлювали доплати та не надавали відпустки працівникам за роботу у важких та шкідливих умовах праці в Національному університеті «Одеська юридична академія», Одеському центрі профтехосвіти. Проведення медичних оглядів цих працівників безкоштовно забезпечено тільки у 8 закладах вищої, фахової передвищої освіти. Працівники Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку, Білгород-Дністровського педагогічного фахового коледжу проходили медогляд частково за власні кошти. Не проходили медогляд працівники Одеської державної академії будівництва та архітектури, Одеського національного економічного університету, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського.

Забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту складає 100% в 9 закладах вищої, 1 фахової передвищої та 4 професійно-технічної освіти, в інших закладах складає 80% від потреби.

Зареєстровано 2 нещасних випадки в Національному університеті «Одеська політехніка», Одеському національному технологічному університеті, які визнані не пов’язані з виробництвом.

МОНІТОРИНГ

ступеня виконання прийнятих законів, рішень виконавчої влади, положень колективних договорів і угод та досягнутих результатів у частині захисту трудових, соціально-економічних прав працівників закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти та інших установ освіти  Одеської області у 2023 році

      

Комітет Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, комітети територіальних організацій Профспілки для забезпечення ефективного соціально-економічного захисту працівників освіти у 2023 році проводили моніторинг щодо виконання прийнятих законів, рішень виконавчої влади, положень колективних договорів і угод та досягнутих результатів у частині захисту трудових, соціально-економічних прав працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та інших установ освіти Одеської області.

Проаналізовано стан дотримання чинного законодавства, положень колективних договорів і угод у закладах і установах освіти                                      79 територіальних громад (інформація 4 ТГ Білгород-Дністровського району та Ширяївської ТГ відсутня), де діють первинні профспілкові організації галузевої Профспілки.

Станом на 1 січня 2024 року в закладах і установах освіти Одеської області укладено 885 колективних договорів. Кількість охоплених працівників – 35996, що складає 100 % від загальної кількості працюючих у територіальних громадах, в яких діють первинні профспілкові організації. Працівники 6 філій опорних закладів освіти керуються колективними договорами первинних профспілкових організацій опорних закладів освіти. Також Первинна профспілкова організація Тарутинського ліцею з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією включає дві профспілкові організації ЗДО «Тополька» та ЗДО «Малятко», на які розповсюджується колективний договір ліцею.  

На підставі поточної інформації та підсумкових матеріалів, наданих комітету Одеської обласної організації Профспілки, здійснено аналіз показників соціально-економічного захисту працівників у 2023 році.

          Проведений моніторинг трудових відносин у період воєнного стану свідчить, що у 2023 році в закладах освіти 1198 працівників знаходились у відпустках без збереження заробітної плати, 329 переведені з економічних причин на неповний робочий час, 2277 відправлені на простій із виплатою 2/3 посадового окладу, 98 – з виплатою посадового окладу, 92 — із мінімальною виплатою  тарифної ставки/посадового окладу.

Заробітну плату протягом року виплачували вчасно, двічі на місяць, у терміни, встановлені в колективних договорах, за період відпусток і допомогу на оздоровлення педагогічним працівникам — одноразово до початку відпусток.

     Ставки заробітної плати, посадові оклади, в тому числі підвищені, встановлювали відповідно до постанов Кабінету Міністрів України. У всіх територіальних громадах педагогічним працівникам здійснювали обов’язкові фіксовані доплати за окремі види педагогічної діяльності, виплачували надбавки за вислугу років.

У порівнянні з 2022 роком погіршилась ситуація з доплатами і надбавками, які встановлюються в граничному розмірі або є необов’язковими. Зокрема, зменшився розмір надбавки за престижність педагогічної праці. У максимальному розмірі 30% надбавку виплачували всім педагогічним працівникам лише в 7 територіальних громадах (у 2022 році — 12 територіальних громадах), у 18 територіальних громадах в розмірі 20-30% (у 2022 році — 22 територіальних громадах); в розмірі від 5 до 20%- в 29 територіальних громадах, в розмірі 5% — педагогічним працівникам закладів освіти 11 територіальних громад.

У 2023 році набагато зменшилась кількість оплачуваних кабінетів до 1113 із 3611 проти 1310 у 2022 році, що складає 30,8% всіх кабінетів, які є в наявності. Найбільша кількість оплачуваних кабінетів із загальної кількості в Саф’янівській ТГ-287 із 290, Окнянській- 57 із 96, Подільській- 30 із 65, Кулевчанській-19 із 51, Петровірівській-32 із 41, Южненській- 58 із 173, Іванівській ТГ- 21 із 21, Василівська ТГ-41 із 57, Коноплянській ТГ- 45 із 45, Степанівській ТГ-33 із 33, Чорноморській міській ТГ- 132 із 132. У  20 територіальних громадах скасовано оплату за завідування навчальними кабінетами, в 19 територіальних громадах немає оформлених навчальних кабінетів.

        Стимулюючі виплати за високі досягнення в праці здійснювали в                        29 територіальних громадах. Керівникам методоб'єднань,  кращим педагогічним працівникам, які підготували переможців олімпіад, конкурсів, Малої академії наук, спортивних змагань, переможцям конкурсів «Кращий педагогічний працівник», «Учитель року-2023», «Вихователь року», «Творчий учитель», «Педагогічна надія», ювілярам, за підготовку до нового навчального року тощо виплачували премії в розмірах від 10 до 180% посадового окладу, встановлювали надбавки, нагороджували грамотами.

            Надбавки за складність і напруженість, за виконання особливо важливої роботи в розмірі до 50 % встановлювали керівникам та їх заступникам, бухгалтерам, завгоспам, економістам, інженерам, секретарям, медсестрам, бібліотекарям, водіям, іншим працівникам в 54 територіальних громадах.

          Матеріальну допомогу на оздоровлення відповідно до постанови КМУ №1298 від 30.08.2002 р. непедагогічним працівникам виплачували в 63 із 84 територіальних громад, в Куяльницькій ТГ надавали лише бухгалтерам, спеціалістам, тренерам ДЮСШ, Ренійській ТГ- медсестрам, бібліотекарям, завгоспам та секретарям, Саф’янівській ТГ- бібліотекарям.  

         Преміювання всіх категорій працівників здійснювали в переважній більшості  громад у розмірі від 10 до 200% посадового окладу, крім Великомихайлівської, Миколаївської, Балтської, Березівської, Великоплосківської, Піщанської, Ренійської, Савранської, Стрюківської, Тарутинської, Цебриківської територіальних громад та Приморського району м. Одеси.

Грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків відповідно до Галузевої та обласної угод у розмірі посадового окладу отримали всі педагогічні працівники закладів ЗЗСО, ЗДО, ЗПО в 51 територіальній громаді. Середній розмір винагороди по області склав 84,8% проти 88,7% у 2022 році.

         Кількість педагогічних працівників, які успішно пройшли сертифікацію у 2023 році та отримують доплату в розмірі 20% посадового окладу – 95 осіб. Найбільша кількість у Визирській ТГ-11осіб, Чорноморській міській ТГ-18 осіб.

         Додаткову оплату праці за  роботу в нічний час у  розмірі 40%,  як це  передбачено п.6.3.7. Галузевої та обласної угод, колективними договорами здійснювали лише в 38 територіальних громадах. У 10 територіальних громадах дана оплата здійснюється в розмірі 20%. В 5 територіальних громадах – в розмірі 20-40 %. В 22 територіальних громадах – в розмірі 30-35%. У 6 територіальних громадах відсутні сторожі, здійснюється відеоспостереження.

      У 2023 році в мобілізовано 325 працівників закладів освіти. Із них 126 – педагогічних. Збережена виплата середньої заробітної плати 105 педагогічним працівникам. Не виконується стаття 57 Закону України «Про освіту» у частині збереження середнього заробітку за педагогічними працівниками закладів освіти, які призвані на військову службу: у Приморський район Одеської ТГ-8, Болградській ТГ-3, Саф’янівській ТГ -1, Ізмаїльській ТГ -2, Ренійській ТГ-1, Татарбунарській ТГ-6. Водночас у Теплицькій ТГ виплачують середню заробітну плату 1 техпрацівнику.

  Заборгованість з виплат відряджувальних педагогічним працівникам на підвищення кваліфікації у 2023 році відсутня.

   Станом на 1 січня 2023 року потребують житла 178 (проти 101 у 2022 р.) працівників освіти, в тому числі 2 молодих спеціалісти. У 2023 році виділено службове житло 1 працівнику Тарутинської ТГ. Пільгових кредитів не отримав жоден працівник.  

             Стан забезпечення регулярним підвозом педагогічних працівників до місця роботи й назад склав 82,6% проти  92,8% у 2022 році. 

 Проведений аналіз показників моніторингу щодо виконання Закону України «Про охорону праці» в закладах освіти Одеської області показує, що сума коштів, витрачених на покращення санітарно-побутових умов, безпеку праці та експлуатацію спецобладнання, придбання нової техніки, котлів, ремонт і заміну водогонів, електро- і тепломереж, ремонти будівель і споруд, облаштування укриттів, сховищ і захисних споруд зменшилась на 267053,9 тис. грн. та склала 475732,7тис. грн.

Витрати на заходи з охорони праці зменшились на 4567,85тис. грн та склали  3498213,0тис. грн.

 У 50 територіальній громаді працівникам встановлювали і надавали доплати за роботу із важкими і шкідливими умовами праці до 12 % посадового окладу та додаткові відпустки тривалістю  від 2 до 7 календарних днів. Не надавали доплати за роботу із важкими і шкідливими умовами праці у 29 територіальних громадах, додаткові відпустки за умовами праці — в 17 територіальних громадах.

       Доплата в розмірі 10% за використання дезінфікувальних засобів нараховувалася в 76 територіальних громадах працівникам, в яких умови праці передбачають їх використання. Але в 4 територіальних громадах вищезазначена доплата не провадилась взагалі, це: Петропавлівська ТГ, Лиманська сільська ТГ, Кілійська ТГ, Великодолинська ТГ.

      У всіх територіальних громадах була надана щорічна основна відпустка педагогічним працівникам у розмірі 56 к. д., технічним працівникам — 24 к. д.

      У більшості громадах надавали додаткові відпустки за ненормований робочий день від 1 до 7 днів медсестрам, керівникам закладів освіти, секретарям, друкаркам, помічникам вихователів, бібліотекарям, практичним психологам, бухгалтерам, економістам, водіям, завгоспам. Водночас необхідно зазначити, що незважаючи на наявність відповідних положень у колективних договорах, не надавали додаткові відпустки за ненормований робочий день у 30 територіальних громадах.

       Середній відсоток забезпечення спецодягом і спецвзуттям склав 76,4% від потреби.

     Безкоштовне проходження медоглядів забезпечено засновниками в   53 територіальних громадах, в 4 громадах було оплачено частково. За власний рахунок освітяни проходили медогляд в  22 територіальних громадах, вартість якого склала від 67,70 грн до 1000 грн.

    За поточний рік зафіксовано 1 випадок травматизму, не пов’язаного з виробництвом.

З більш детальною інформацією (таблиці) можна ознайомитися за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1ANX1UIjpVhWKNtNvyCRGuP72hGgSMROC?usp=drive_link



© 2014 Профспілка працівників освіти і науки